FOTOĞRAFTAN

TAMAMI EL İŞÇİLİĞİ MİNYATÜR BİBLOLAR

Bibloları baştan ayağa el işçiliği ile yontarak, mini bir sanat eseri gibi hazırlıyoruz. Böylece biblonuz eşsiz, size ya da kurumunuza özel oluyor. Ürünlerimizi gönderdiğiniz fotoğraflara bakarak sanatsal kili şekillendirip renklendirerek adresinize kargoluyoruz.

Biblolar kurumsal organizasyonlarınızda kullanılabilir; Eve, vitrine ya da ofise hediye olarak yaptırılabilir.

Bireysel ve kurumsal siparişleriniz için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Bazı örnekler.......................

hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo kurumsal organizasyon promosyon biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo kurumsal organizasyon promosyon biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo hediye_biblo_instagram_heykeltras_biblocu

Genel Bilgiler........................


Fiyatı, ölçüleri nedir ve kaç günde teslim ediliyor?

Genel bilgiler için  BURAYA  tıklayınız; ya da bize whatsapp'tan ulaşınız.Sık Sorulan Sorular

Siparişim %100 benzeyecek mi?

Biblo çalışmalarımız sakız kıvamında bir kil'den ve fotoğrafa bakılarak yapılmakta. Canlı hali en güzel surette ve mükemmelikte olan fotoğraftaki bir kişiyi birebir ve %100 benzerlikte yapmamız mümkün değil. Çalışmalarımız karikatür'dür. Karikatür kişinin ana hatları ve karakteristik özelliklerinin anlatımıdır. Bizim de vaadettiğimiz benzerlik karikatür benzerliğidir ve bize göre gelen fotoğrafların yeterliliğine göre benzerlikler %40 ile %80 arasında değişmekte. 

Benzerlik konusunda referanslarımız daha önce yaptığımız biblolardır. Fotoğraf ile bibloları yanyana görmek için whatsapp'tan bize ulaşabilirsiniz.  

Biblosunu yaptırdığınız kişiyi en iyi siz tanıyorsunuz. O kişi milyonlarca mimik ve ruh haline göre yüzlerce farklı ifade taşıyor. Öyle ki insan fotoğrafta hatta aynada bile kendini beğenmeyebiliyor. Biz yalnızca bir fotoğrafa bakarak ana hatları esere yansıtmaya çalışacağız. 

Whatsapp'tan ulaşırsanız ve yanında fotoğrafla birlikte paylaştığımız biblolar, fotoğrafa ne kadar benziyorsa, sizin yaptıracağınız biblo da aynı şekilde benzeyecektir.


Ne zaman biter? Kaç günde gelir?
Genellikle fotoğraftan biblo yapım süresi 3-10 gün arasında zaman almakta. Yine de böyle bir sanatsal işte kesin zaman vermeği uygun bulmuyoruz; sanatçı motivasyonuna ve iş yoğunluğuna bağlı olarak bazen 3 gün bazen bir ay sürüyor. Ve bir iş planında sıraya giriyorsunuz. Önce ileriye dönük tarih rezervasyonu yapmanız gerekmekte; en yakın kargo tarihi olarak ne zaman uygunsa o tarihe anlaşılıp, buna göre adresinizde olmasına çalışılmaktadır. 


Nasıl ödeyeceğim? Kredi kartı ve taksit var mı? 
Ödemeyi siparişinizin sonunda size verilecek hesap numarasına EFT ya da HAVALE yaparak, tamamı peşin olarak yapıyorsunuz. Sanatsal bir çalışma için malzeme aldırdıktan ya da çalışmaya başlattıktan sonra işten vazgeçmeniz bizi zor durumda bırakacağından prensip olarak ücreti peşin olarak alarak siparişi sıraya alıyoruz. 

PTT, Kapıda Ödeme ya da K redi kartı ile ödeme ve taksit seçeneklerimiz yoktur.


Siparişten vazgeçebilir miyim?
Vip, h ızlı üretim ve gece mesaisi için ayrıca ödeme yapılmadıysa, özel bir anlaşmamız yoksa, rutin siparişlerde, eft yaptığınız tarihten ilk 3-5 gün içinde siparişinizden vazgeçebilirsiniz . Ödediğiniz bir ücret varsa bankanın aldığı EFT/HAVALE MASRAFI hariç ücretiniz size en kısa zamanda iade edilecektir.


Kargo ne kadar, kim ödeyecek?
Kargo bedeli ÜCRETSİZDİR. Genellikle kargo bedeli 20-40TL arası tutabiliyor. MNG KARGO ile çalışmaktayız.


Başka ülkelere, yurtdışına gönderim var mı?
Almanya, Azerbaycan, Kıbrıs, Fransa, İtalya, Amerika, Hollanda... Uluslarası taşımacılık yapan TNT KARGO 'nun dağıtım yaptığı ülkelere KIRILMADAN gönderim yapıyoruz. Biblo bedeli haricinde, yurtdışı gönderim bedeli (anlaşmalı firmalar ile indirimli olarak) ülkesine göre 300-1000TL arası olabiliyor; o gün fiyat almak gerek. uçakla gönderildiğinden 1 ya da 2-3 gün içinde teslim edilebiliyor.


Nasıl kargolanıyor, sağlam gelir mi?
Genellikle bibloyu tozlanmaması ve zarar görmemesi için balonlu poşetle sarıyor, strafor köpükten ürüne özel kutu yapıp, her tarafı DİKKAT KIRILABİLİR etiketleriyle siparişiniz kargoya veriliyor. Ürünlerimiz %90 kırılmadan ulaşıyor. Kargo firmalarında insan faktörü olduğundan kargoda 50 tanede bir kırılma oluyor denebilir; bu durumda yalnızca bir kargo bedeli müşteriye yansıtılıyor, ürün tekrar alınıp onarım, güçlendirme ve yenilemesi yapılıyor; geri gönderiliyor. iki gönderim bedeli bize ait olmuş oluyor.


Biblo kırılır mı, malzeme ne?
Ürünlerimizi olabildiğinde sağlam üretmeye çalışıyoruz; ancak el yapımı işler olduğundan kırılabilir bir süs eşyası muamelesi yapılması gerekmektedir. Malzeme olarak metal ya da polyester isteket üzerine kil giydirme ve el boyaması ile üretmekteyiz. 
Biblolarımız hassas birer süs eşyasıdır ve yüksekten düşürülmemelidir. Biblonun sırtüstü düşmesi kırılma sebebi değildir, ancak masadan düşünce kırılacaktır. 


Beğenmezsem iade edebilir miyim?
Bibloların benzerliği bizim için de birinci derece önemlidir ve öncelikle bunun için çalışıyoruz. Asıl amaç benzerlik. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi kişiyi en iyi tanıyan kişi sizsiniz ve sizin kişinin farklı anlarını-mimik ve ifadelerini tanıdığınız gibi biz kişiyi tanımıyoruz. Tek referansımız fotoğraflar; hatta seçeceğimiz bir tane ana fotoğraf... Yaptığımız çalışma ise sonuçta karikatürize bir EL YAPIMI ÖZEL SİPARİŞ'tir. bazı durumlarda bibloyu beğenmedim benzememiş gibi eleştriler ilk etapta gelse de , biblo kişiye ulaşınca alınan tepki çok daha olumlu oluyor. Özellikle sosyal ağda herkes tarafından beğeniliyor. Biblonun beğenilmemesi daha çok sizin el yapımı ve kişiye özel bir karikatürize biblodan beklentinizin çok yüksek olmasıyla ilgili oluyor. Size yapacağımız çalışmanın verilen fotoğrafa bakılarak yapıldığı ve benzerlikler içerdiğinin garantisini verebilriz. Size göre benzemeyen bir çalışmayı sosyal platformda farklı kişiler çok benzemiş olarak olarak değerlendireceklerdir... Özetle çalışma OLDU Kİ size göre beğenilmese de ciddi bir el emeği ve mesai harcanan bir sanatsal eser yaptırmış bulunacaksınız. Böyle bir emeğin ise maddi karşılığı yoktur.. İade ancak kargodan kaynaklı kırılmış ve kargo görevlisine ibraz ettirilen ürünler için gerçerlidir. 


Biblo ve kişi fotoğrafını paylaşıyor musunuz?
Yapılan bibloyu mutlaka bir zaman, bir yerlerde paylaşıyoruz.
Ancak kişinin fotoğrafını size sormadan ve izniniz olmadan paylaşmıyoruz.
Genellikle paylaşımlarımız aylar aylar sonra oluyor ve o zaman sizden izin istiyoruz .Kim bu BibloYaptir?.......

minyatür biblo sanatçıcı - biblocu Levent Aysan :

Güzel Sanatlar ve Endüstri Ürünleri Tasarımı üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım ve web yazılım dilleri konusunda kendimi geliştirdim. Bu yönde uzmanlaştım. Yıllarca hizmet sektöründe çalıştıktan sonra hobi olarak başladığım kişiye özel minyatür biblo sanatını mesleğe çevirdim ve zaman zaman şahsen, zaman zaman da ekip çalışmalarıyla üretim yapan bir aile firması olarak bibloyaptir'ı kurduk.

BibloYaptir sanatsal birikimiyle 2015 yılında resmiyete kavuşmuş, kişiye özel ve kurumsal hediye çözümleri konusunda alanında öncü bir sanat ve tasarım atölyesidir. Türkiye'nin ilk şirketleşen kişiye özel biblo firması'dır.

METRO GROSS MARKETLER, VESTEL, BOSCH, AVIVASA, EVİDEA, VIVIDENT ... ve daha fazlası bildik markalara yapılan seri üretim ya da özel siparişlerle kurumsal üretimler konusunda da yeterliliğini kanıtlamıştır.

Kendisine biblo yaptırılan bazı ünlüler: Aytunç Bentürk, Hakan Altun, Erdal Güvenç, Haldun Dormen, Ruhsar Öcal, Yekta Kopan, Ergin Ataman, Yılmaz Morgül, Tuncay Şanlı, Çağlar Çorumlu, Doğuş Balbay, Osiris Eldridge, Mert Turak, Şahan Gökbakar, Nur Yerlitaş... şeklinde. Ayrıca bireysel siparişlerle birbirinden değerli iş adamı, avukat, cerrah ve doktorları da mutlu etme imkanı bulduk.

BibloYaptir.com bir internet markası olarak piyasaya çıkmış ve kişiye özel biblo fikrinin Türkiye´de bir sektör haline gelmesi konusunda yerli üretim yapan ilk firma olmanın haklı gururuyla İstanbul'daki BibloYaptir.com El Emeği ve Sanat Tasarım Atölyesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Çalışmak dileğiyle...

Müşterilerimizden motive edici paylaşımlar............................

fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir fotografa_bakarak_biblo_nasil_yapilir


Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde.

(Ziya Paşa,1825-1880)